Stop -EMISIONI 22 (SEZONI 5) 1 tetor 2019-Kamera e fshehte/ Sa shitet trupi e si organizohet prostitucioni ne Shqiperi. – Stop
STOP

Stop -EMISIONI 22 (SEZONI 5) 1 tetor 2019-Kamera e fshehte/ Sa shitet trupi e si organizohet prostitucioni ne Shqiperi.

Emisioni “Stop”, përmes kameras së fshehtë, solli sonte në mbrëmje një tjetër fenomen shqetësues të shoqërisë shqiptare. Edhe pse i ndaluar me ligj, prostitucioni është mjaft i përhapur në të gjitha nivelet në vend. “Stop” ka arritur të sjellë me zë dhe figurë, sesi është e organizuar shitja e trupit, sa para kushton ky shërbim dhe si ndahen këto para, mes punëtoreve të seksit dhe tutorëve, që i mbrojnë dhe i sigurojnë klientët.Cilat janë kushtet e vajzave dhe manitë e klientëve. Të gjitha këto i solli kamera e fshehtë e emisionit “Stop” mbrëmjen e sotme.

Gjatë një emisioni televiziv, politikani i njohur Neritan Ceka,i ka quajtur katunarë ministrat, që i bëjnë foto kryeministrit Rama, ndërsa këtë të fundit e ka etiketuar kryekatunar.Në “Stop” janë ankuar disa prindër, të cilët akuzojnë mësuesen e fizikës në shkollën “Azem Hajdari”, se ka goditur fizikisht të paktën 10 nxënës.Prindërit thonë, se arsyeja e vetme, që ka ndodhur rrahja, është së nxënësve u është kërkuar nga mësuese Elona të nxjerrin librat e fizikës, në ditën, që ata nuk kanë patur fizikë në program.

 

 

Lauresha Tola, nënë e një djali,që vuan nga sindroma doën, solli shqetesimin e saj ne stop. Pas përmbytjeve dhe tërmetit, qendra publike “Të qëndrojmë së   bashku “ është vënë në dispocion të familjeve të prekura nga këto fenomene  dhe fëmijët, që frekuentonin këtë qendër, duhet të qëndrojnë në shtëpi. Kjo situatë, sipas Laureshës, është e përsëritur.Ajo tregon, se duhet të punojë, por në të tilla kushte, e ka të pamundur, pasi nuk ka se ku ta lerë djalin.Përgjegjësja e qendrës, shprehet, se ka patur urdhër për shndërrimin e qendrës në vend pritjeje për të prekurit nga tërmeti e përmbytjet, por nuk pranon të thotë, se ka i ardhur ky urdhër.Pas interesimit të “Stop” na u tha, se qendra më në fund do t’i rikthehet funksionit të saj parësor, për fëmijët me nevoja të vecanta.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *