STOP- EMISIONI 153 (SEZONI 4) 03 prill 2019- Lushnje, shpik “baba shpirtëror”për gjyqin e pronave, prokuroria nis hetimin. – Stop
STOP

STOP- EMISIONI 153 (SEZONI 4) 03 prill 2019- Lushnje, shpik “baba shpirtëror”për gjyqin e pronave, prokuroria nis hetimin.

“Stop” është ndalur në Lushnje, për një problem mes një ndërtuesi dhe një qytetari. Ari Toshkezi ka probleme me Asllan Topullin, pasi ky i fundit kërkon tokë, mës humë nga sa i takon. Për më tepër, Asllani ka falsifikuar atësine dhe tre shkallët e gjyqësorit nuk e kanë “konstatuar” këtë.Gjyqtarja e Lushnjes, Saimira Hila e ka ditur këtë fakt, por i ka dhënë të drejtën Asllan Sybi Topullit, ndërkohë që gjeneralitetet e sakta zyrtare janë Asllan Ali Topulli.Prokuroria e rrethit ka nisur një hetim për këtë rast.vetë Asllan Topulli e pranon, që nuk është djali i Sybiut, por i Aliut. Por sipas tij, nuk ka asgjë të keqe, pasi Sybiun e ka patur “baba shpirtëror”.

Ironia e Ramës për opozitën dhe një deklaratë aktuale e Topallit.

Ditën e sotme parlamenti u mblodh në seancë plenare, ndërsa opozita protestoi jashtë Kuvendit. Protesta u drejtua nga forumet rinore të PD e LSI dhe në të u shfaq edhe Monika Kryemadhi, por jo Lulzim Basha, i cili ndodhet për vizitë zyrtare në Gjermani.Në foltoren e kuvendit, Rama tha, se opozita doli nga parlamenti, ndërsa tani shtyhet me policët, për të hyrë sërish brenda.Për të treguar, se situata politike në vend dhe retorika, që e shoqëron, nuk ka ndryshuar në më shumë se 20 vjet, sjellim një intervistë të Jozefina Topallit, në dhjetor 1998.Gjithcka thotë, për politikën dhe parlamentin, është sikur të ishte intervistë e sotme.

Kukës/ Pise e kuçkë, pezullohet mësuesja, që dhunonte nxënësit.

Një ditë më parë “Stop” trasmetoi rastin e dhunës së mësueses Bedrie Kastrati, në shkollën 9-vjecare “Bajram Curri” në Kukës.“Stop” solli me zë dhe figurë mënyrën e sjelljes së arsimtares, me nxënës të mitur të klasës së katërt, të cilëve u shpjegon matematikën.Në fjalorin e mësuese Bedries nuk mungojnë fjalët pise apo kuckë, por edhe goditjet fizike. Sot ministrja e arsimit, Besa Shahini, ka reaguar me një status në facebook, ku është shprehur, se sjellje të tilla janë të papranueshme dhe mësuesja Kastrati është pezulluar menjëherë nga detyra.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *