Stop-Elbasan-Librazhd/ Arsimtarët me sytë nga qielli për pagesën e transportit.(07.06.2019) – Stop
KLIPET

Stop-Elbasan-Librazhd/ Arsimtarët me sytë nga qielli për pagesën e transportit.(07.06.2019)


Gazetarja e “Stop” është ndalur në Librazhd dhe Elbasan, pasi në redaksinë e “Stop”, arsmitarët janë ankuar për mosmarrjen e pagesës së transportit, që parashikohet në ligj, për të gjithë mësuesit, që udhëtojnë në një largësi 5 km për në institucionin arsimor.Në ZA-në e Librazhdit, thonë, se fillimisht po paguhen ata, që kanë fituar me vendim gjykate të formës së prerë dhe më pas do t’u vijë rradha të tjerëve, pas datës 10 qershor.Ndërsa në ZA-në e Elbasanit shpjegojnë, se ende nuk janë dërguar fondet nga Ministria, ndaj mësuesit duhet të presin.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *