Stop – Ekskluzive/ Stop zbulon si u mor vendimi i djegies se mandateve! (26 qershor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Ekskluzive/ Stop zbulon si u mor vendimi i djegies se mandateve! (26 qershor 2019)


Në Kukës pati dje protesta nga ana e opozitës, për të kundërshtuar aktivitetin elektoral të kryeministrit Rama dhe mbajtjen e zgjedhjeve lokale në 30 qershor.Por edhe në Kukës u pa, se aktet e dhunës nuk ishin më një alternativë, pasi protestuesit u shtynë me policinë, pa incidente të forta.Delegacioni i OSBE-ODIHRIT ishte sot në zyrën e kreut demokrat Basha.Rama hodhi në gjyq gazetarin gjerman të gazetës “Bild”, që publikoi përgjimet për korrupsionin elektoral.Komisioni i ligjeve miratoi ngritjen e një komisioni hetimor për presidentin Ilir Meta, i cili nxorri një dekret për cdekretimin e zgjedhjeve të 30 qershorit.Në studion e “Stop” flet nënkryetari i kuvendit dhe deputet i PD-së, Myslim Murrizi, i cili komenton situatën politike dhe tregon për herë të parë publikisht, sesi u mor vendimi për djegien e mandateve nga ana e PD-së.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *