Stop e Fundjave ndryshe bejne me shtepi te re familjen Mustafa. – Stop
HUMANIZEM

Stop e Fundjave ndryshe bejne me shtepi te re familjen Mustafa.

.Më pas ndalemi në familjen Mustafa në Vorë.Vec varfërisë, kjo familje përballet me një problem edhe më të madh. 3 nga fëmijët e familjes janë prekur nga sëmundja e epilepsisë që në moshë të vogël dhe janë në karrige mne rrota. Kryefamiljari, Sherifi, është paralizuar si pasojë e Parkinsonit. Feridja, nëna e tyre është me shëndet të keq, si pasojë e problemeve në zemër. Kujdestarë janë Flamuri, i vëllai dhe bashëkshortja e tij, të cilët mes shumë vështirësive kujdesen për 4 invalidët, Feriden, ndërsa i duhet të rrisin edhe fëmijët. Shtëpia ku jetonte familja ishte shumë e vjetër dhe tërmeti i shtatorit ia shkatërroi totalisht. “Stop” dhe “Fundjavë Ndryshe” në një kohë rekord siguroi një banesë në Vorë për familjen Mustafa dhe një mjet transporti të posaçëm për kushtet e tyre.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *