Stop – Dyluftim Rama-Meta dhe nje komision hetimor ne horizont! (11 janar 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Dyluftim Rama-Meta dhe nje komision hetimor ne horizont! (11 janar 2019)

Mes presidentit të republikës dhe kryeministrit të vendit u ashpërsuan sot tonet, pas refuzimit të kandidaturës për ministër të jashtëm Gent Cakaj. Pas disa replikave në rrjetet sociale, kreu i shtetit iu drejtua parlamentit me një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor për aktivitetin e DSIK,institucion që e pajisi Cakajn me certifikatë sigurie brenda ditës, kur ky i fundit kishte punuar pa një të tillë për 7 muaj.Renaldo ka realizuar intervista me qytetarët, lidhur me ndryshimet në qeveri dhe nuk mungojnë përgjigjet me humor e ironi, për emrat e rinj.”Zëri i Amerikës” i është përgjigjur autoriteteve shqiptare, duke shkruar se i mbetet qëndrimit, se zyrtarët shqiptarë favorizuan kompaninë DH Albania, në tednerin e Unazës së Re.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *