Stop – Dy kontrata uji per një shtepi, Stop zgjidh problemin me UKT-ne! (25 dhjetor 2018) – Stop
Të Gjitha

Stop – Dy kontrata uji per një shtepi, Stop zgjidh problemin me UKT-ne! (25 dhjetor 2018)

Ismet Kazani, banor në zonën e Freskut, ankohet në “Stop” për probleme me ujësjellësin. Prej 3 vjetësh UKT i ka hapur kontratë të birit dhe e faturon, edhe pse ky i fundit, nuk jeton në Shqipëri.Të njejtin problem ka edhe Nafie Kurti, të cilës i kanë hapur dy kontrata, për vete dhe për djalin.Në UKT thonë, se kontratat janë hapur nga ish komuna Dajt, ndërsa kjo e fundit ia kalon përgjegjësinë UKT-së. Në zyrat qendrore të ujësjellësit arrijnë të zgjidhin problemin e zonjës Kurti, duke e lënë me një kontratë, por nuk kanë zgjidhje për Ismet Kazanin.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *