Stop – Durres/ Aplikon me prokure per pasaporten e mbeses, por nuk e terheq dot! (20 nentor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Durres/ Aplikon me prokure per pasaporten e mbeses, por nuk e terheq dot! (20 nentor 2019)

Jorgjia Meta nga Durrësi, tregon, se është pajisur me prokurë të posacme nga vajza e saj dhe ish-dhëndri për mbesën e vogël. Me këtë prokurë, ajo ka bërë dhe aplikimin për pasaportën e vajzës. Por në momentin e tërheqjes, nuk ia japin, pasi i kërkojnë edhe një prokurë tjetër të posacme për këtë veprim.Punonjësja e zyrës së “aleat” thotë, se rregulli i zyrës është i tillë, që duhet një prokurë e posacme.Duke qenë se, të gjitha veprimet për aplikim dhe mbledhje dokumentacioni, janë bërë me të njejtin dokument, gazetarja e emisionit iu drejtua drejtorisë së policisë së Durrësit, ku punonjësit thanë, se prokura është e vlefshme, por nuk ndërhyjnë do te firma private “Aleat”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *