Stop – Dita e pare e shkolles pa masa e distanca, Stop pajis shkolla ne Burrel! (14 Shtator 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Dita e pare e shkolles pa masa e distanca, Stop pajis shkolla ne Burrel! (14 Shtator 2020)

Sot nisi viti i ri shkollor për 480 mijë nxënës të sistemit parauniversitar.Ajo që ra në sy, ishte masiviteti nëpër shkolla e mungesa e masave të sigurisë e distancave. Ne sjellim pamje nga shkollat “Hasan Prishtina”, “1 maji” e “100 vjetori”, ku situata duket jashtë kontrollit.Shoqata e shqiptarëve në Suedi dhe “Stop” kanë plotësuar me bazë materiale disa shkolla në Burrel. Drejtori i shërbimeve publike në Mat, Elsan Reci dhe drejtoresha e shkollës 9 vjecare “Ali Metra” falenderojnë për këtë kontribut në nisje të vitit të ri shkollor.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *