Stop – Diplomatët tanë urojnë në gjuhë të huaj. Ideja e Dhimitrit?! (22 janar 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Diplomatët tanë urojnë në gjuhë të huaj. Ideja e Dhimitrit?! (22 janar 2019)

Një ditë më parë “Stop” transmetoi përshëndetjen në greqisht të përfaqësueses së konsullatës shqiptare në Selanik. Por sot sjellim një kolazh në shumë, që kanë bërë diplomatët tanë nëpër botë.Kjo është bërë, kur ministrinë e jashtme e drejtonte Ditmir Bushati. Ky i fundit u thirr me emrin “Dhimitri” nga homologu i tij grek Kozias, gjatë vizitës së këtij të fundit në Tiranë në korrik 2015. Sot të dy kanë lënë postet dhe janë zëvendësuar nga kryeministrat e dy vendeve, Rama e Cipras.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *