Stop – Buxheti i bashkise Skrapar i manipuluar, pa numer protokolli e vule bashkie! (11 shkurt 2019) – Stop
KLIPET

Stop – Buxheti i bashkise Skrapar i manipuluar, pa numer protokolli e vule bashkie! (11 shkurt 2019)

Nënkryetarja e bashkisë së Skraparit, Rudina Llango, denoncon për “Stop”, paligjshmëritë në miratimin e buxhetit të Skraparit për vitin 2019.Ajo thotë, se pjesë e shkeljeve janë bërë këshilli bashkiak dhe prefekti i Beratit, Harilla Dafa.Procesverbali i mbledhjes së Këshillit Bashkiak të 28 dhjetorit 2018 mungon dhe po në shkelje të ligjit, mbledhja u thirr sërish nga prefekti i Beratit.Miratimi i buxhetit është falsifikuar nga prefekti, kryetari i këshillit bashkiak dhe sekretarja e tij.Shefi i financës shpjegon, se miratimi i buxhetit për vitin 2019, përgjysmon me 51 % numrin e punonjësve të bashkisë. Vendimi i miratimit të buxhetit, mungon në procesverbalin e mbledhjes së 4 janarit dhe një tjetër vendim pa numër protokolli e vulën e bashkisë, del në dritë 5 ditë më pas.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *