Stop – Bulqize, mesuesit e gjeografise japin vizatim, gruaja e kreut të ZA-se! (21 dhjetor 2018) – Stop
Të Gjitha

Stop – Bulqize, mesuesit e gjeografise japin vizatim, gruaja e kreut të ZA-se! (21 dhjetor 2018)

Izabela Kocaqi mësuese e muzikës prej 16 vjetësh në shkollën 9-vjecare “Xhevdet Doda”në Bulqizë, e ka plotësuar normën me artin pamor, që nga viti 2003.Por sivjet ia kanë hequr lëndën e artit pamor dhe ia kanë dhënë mësuesve të histori-gjeografisë.Sot Izabela ka vetëm 10 orë dhe paguhet me 88 mijë lekë të vjetra.Drejtoresha e shkollës, Lindita Kaja, thotë, se mësueset e gjeografisë janë më të përshtatshme për lëndën e vizatimit, pasi kanë vizatuar hartat e botës…?!Përgjegjësi i ZA Bulqizë, Kujtim Kërkuti, që “rastësisht” ka gruan mësuese gjeografie në shkollën në fjalë, ka një tjetër shpjegim. Sipas tij, nëse mësuesi është me shkollë të lartë, është automatikisht brenda profilit.Kjo vlen edhe për mësuesit e gjeografisë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *