Stop- Bleu bodrumin 25 vjet më parë, por hipoteka ia regjistroi komshiut! (24.12.2018) – Stop
KLIPET

Stop- Bleu bodrumin 25 vjet më parë, por hipoteka ia regjistroi komshiut! (24.12.2018)

I moshuari Veniamin Terziu, tregon në “Stop”, se në vitin 1995 bleu një bodrum, ndërsa në vitin 2012 kërkoi edhe certifikatën e pronësisë. Por vetëm 5 vjet më vonë Veniamini mësoi, se hipoteka e objektit, i kishte kaluar gabimisht komshiut.Pas interesimit të gazetares së “Stop” nga hipoteka kthyen përgjigje, duke kërkuar, që dy palët, Veniamin Terziu dhe komshiu i tij, Ferial Brace, duhet të paraqiten në zyrat e regjistrimit të pasurive me planimetritë e objekteve të tyre, për të bërë ndarjen e pronës së secilit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *