Stop- Blen apartament te Fresku, pronari i tokës e kishte me çertifikatë pronësie.(07.01.2019) – Stop
KLIPET

Stop- Blen apartament te Fresku, pronari i tokës e kishte me çertifikatë pronësie.(07.01.2019)


Artan Hazizaj bleu me para në dorë një apartament në zonën e Qesarakës.Kontratën e porosisë me firmën “Akil 2014 shpk”, e bëri te noterja Elida Magani.Por pasi e kishte rregulluar apartamentin e tij, e gjen një ditë të bllokuar e me bravë të ndryshuar nga Naim Receku. Ky i fundit, kishte marrë apartamentin e Artanit dhe disa të tjerë si pronar toke nga investitori tjetër “Riviera shpk”. Artan Hazizaj kërkon takim me noteren, e cila i thotë, se do të flasë me 3 investitorët, që ose të marrë hyrje tjetër ose paratë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *