Stop – Bie plani i Rames per pleqeri në Vuno/ Shqiperia me te rinj vegjetues! (09 korrik 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Bie plani i Rames per pleqeri në Vuno/ Shqiperia me te rinj vegjetues! (09 korrik 2019)


Në Shqipëri diskutohet ende për zgjedhjet e 30 qershorit,ndërsa në Greqinë fqinje zgjedhjet e përgjithshme u mbajtën të dielën dhe e hëna e gjeti vendin me qeveri të re.Në prill 2016 kryeministri Rama deklaronte në Vuno, se do të pleqëronte atje bashkë me Koco Kokëdhimën. Por planet nuk duket të shkojnë sic ishin menduar, pasi Rama u prish me Kocon dhe në Vuno kanë shpërthyer vjedhjet e grabitjet masive.Sipas një studimi të Ministrisë së Financave, Shqipëria ka nivelin më të lartë të të rinjve vegjetues, në raport me Rajonin dhe Bashkimin Europian. Në BE 14 % e të rinjve nga 15 ne 29 vjeç nuk janë as në punë as në shkollë, por në Shqipëri kjo shifër është sa dyfishi, plot 28.6 për qind.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *