Stop – 100 vjet parlament, qytetaret behen deputete per nje dite! (22 janar 2020) – Stop
POLITIKA ALLA “STOP”, Të Gjitha

Stop – 100 vjet parlament, qytetaret behen deputete per nje dite! (22 janar 2020)

Salla e parlamentit u hap sot për qytetarë e nxënës shkollash, në kuadër të 100 vjetorit të parlamentarizmit. Klintoni ishte atje dhe u drejtori shumë pyetje me humor qytetarëve mbi ligjet, që do miratonin, po të ishin anëtarë parlamenti, apo kryeministrin, që do të donin. Gjithashtu vizitorët e parlamentit janë pyetur edhe për vlerën dhe simbolikën e Kongresit të Lushnjes, që shënoi dhe themelin e parlamentarizmit shqiptar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *