Stadiumi i Apolonisë preket nga furtuna, era “shkul” tendën e tribunës – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Stadiumi i Apolonisë preket nga furtuna, era “shkul” tendën e tribunës

Vendi ynë është prekur nga moti i keq dhe fortuna nuk ka kursyer as objektet e rënda.

Përveç kalçetos në Orikum, ku era e fortë rrëzoi bazën strukturore të objektit, tashmë ka goditur edhe stadiumin e Apolonisë duke rrëzuar tendën e tribunës.

Tenda është “shkulur” dhe ka rënë pranë një rrugice ku ndodhen disa shtëpi banimi, ku për fatin e mirë në atë moment nuk kanë qënë duke kaluar qytetarë dhe nuk ka patur të lënduar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *