Sot, 19 raste të reja shkon në 494 numri i të infektuarve me COVID-19. – Stop
Të Gjitha

Sot, 19 raste të reja shkon në 494 numri i të infektuarve me COVID-19.

Me shume se dyfishim i numrit te te prekurve ne 24 ore, te konfirmuar pozitive per koronavirus. Nderkohe qe nje dite me pare u konfirmuan vetem 8 raste te reja, sot shifra e rasteve ne 24 oret e fundit rezultoi 19.

Ministria e Shendetesise beri me dije se dje janë testuar 252 persona të dyshuar, mes tyre 44 janë personel shëndetësor.

“Nga rezultatet e testimeve janë konfirmuar 19 raste pozitive me COVID-19, prej të cilëve 11 raste në Tiranë, 1 rast në Krujë, 1 rast në Korçë, 1 rast në Elbasan, 5 raste në Kukës mes tyre 1 personel shëndetësor”- njoftopi MSH.

Sipas saj, deri në këto momente janë testuar 4558 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 494 raste.

“Edhe pse sot janë 19 raste të reja, pavarsisht luhatjeve ditore, kurba mbetet e qendrueshme dhe situata është krejtësisht e kontrolluar”- theksoi zv.ministrja e Shendetesise, Mira Rakacolli, duke terhequr vemendjen e qytetareve per respektim te distancimit social dhe te mos evitojne me cdo kusht vizitat neper te aferm per cfaredo arsye.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *