Solidaritet/ Bamirësit e “Stop” i jane përgjigjur menjëherë apeleve për ndihmë në bashkëpunim me “Fundjavë Ndryshe” – Stop
HUMANIZEM, Të Gjitha

Solidaritet/ Bamirësit e “Stop” i jane përgjigjur menjëherë apeleve për ndihmë në bashkëpunim me “Fundjavë Ndryshe”

Familja Tafani, në fshatin Gjolen, Komuna Kajan, Belsh.Genci dhe Suzana Tafani kanë tre fëmijë, dy vajza dhe një djalë.Fëmijët kanë vetëm një dëshirë: të kenë një krevat të ngrohtë e një çati të sigurt. Një problem i lindur në këmbë, e ka bërë Gencin, kryefamiljarin, të pamundur të kujdeset për familjen e tij. Edhe Suzana, një prej veshkave e ka jo funksionale dhe shëndeti i saj është i rënduar. Shtëpia e tyre është në gjendje të pabanueshme, ndaj kërkojnë një banesë, ku të fusin kokën.

Personat që kanë kontribuar me anë te “Money Gram”, “Werstern Union” apo i kanë dorëzuar personalisht pranë ambjenteve të “Tv Klan” janë

Zef Gropcaj-120 mijë lekë

Delindi-100 mijë lekë

Ledjan Shqefmi(Gjermani)-200euro

Sic kemi treguar edhe më parë, Rejani, nga fshatrat e Peshkopisë, është vetëm 6 muajsh dhe endet nëpër spitale.Mënyra e vetme për të marrë frymë është me një pompë oksigjeni, pasi ai ka lindur me një anomali në zemër.Rejani ka nevojë për një ndërhyrje, por familja e tij e ka të pamundur ta përballojë.Të dy prindërit janë invalidë dhe me pamundësi ekonomike. “Stop” e “Fundjavë ndryshe” kanë nisur punën për mbledhjen e fondeve për ndërhyrjen e tij.

Personat që kanë kontribuar me anë te “Money Gram”, “Werstern Union” apo i kanë dorëzuar personalisht pranë ambjenteve të “Tv Klan” janë

Igli Nasufaga-90 euro

Anonim-50 mijë lekë

Vjollca Alushi-92 mijë lekë

Anonim(S.D)-100 euro

Anonim-50 euro

Liri Hibrahimi-10 mijë lekë

Palmira Daja-100 euro

Para pak kohësh kemi transmetuar rastin e fëmijës 17 muajsh Dion Xhecuka, i cili që prej lindjes endet nëpër spitale, pasi ka lindur me një problem të rrallë në veshka.I vogli duhet të kryejë një ndërhyrje në Itali, të cilën shoqata Shqiponja APS në Reggio Emilia e ka marrë përsipër. Nëna Hygerta dhe babai Sokol duhet të qëndrojnë atje për 17 muaj. Për të përballuar kostot e qëndrimit, Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” bënë apel për solidaritet, për të shpëtuar jetën e Dionit të vogël.Dhe lajmi i mirë nuk vonoi. Dioni u nis për në Itali, me shpresën, që do të kthehet fitimtar nga beteja për jetën.

Personat që kanë kontribuar me anë te “Money Gram”, “Werstern Union” apo i kanë dorëzuar personalisht pranë ambjenteve të “Tv Klan” janë

Pensionisti me vendbanim Amerikë-267 mijë lekë

Niko-200 mijë lekë

Semi- 33 mijë lekë

Anonim-20 mijë lekë

Lavdie Caca-20 mijë lekë

Ilir Elezi-100 mijë lekë

Pensionisti Durrës-30 mijë lekë

Pak ditë më parë transmetuam rastin e Drineda Avdi, mësuesja 27 vjecare nga Bilishti, e cila vuan nga sëmundja e leuçemisë akute. Ajo duhet t’i nënshtrohet një operacioni të palcës kurrizore, të cilën do ia dhurojë motra. Ndërhyrja kushton 80.000 euro dhe ne bëmë apel për jetën e 27 vjecares, e cila duhet të rrisë edhe djalin e saj. Drineda është nisur mbrëmë drejt Turqisë, pasi u sigurua shuma e nevojshme për të cilën apeloi emisioni “Stop” dhe fondacioni “Fundjavë ndryshe”.

Personat që kanë kontribuar me anë te “Money Gram”, “Werstern Union” apo i kanë dorëzuar personalisht pranë ambjenteve të “Tv Klan” janë

Kompania “Brunes”-1 milion lekë

Xhurke Bacerri-100 mijë lekë

Anonim-50 euro

Pandeli Isaku-519 euro

Nena nga Durrësi-200 mijë lekë

Noemi vajza e vogël nga Berati, e cila vuan nga skolioza. Zgjidhja e vetme për Noemin, është ndërhyrja kirurgjikale jashtë Shqipërisë.”Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” bënë apel për ndihmë për Noemin e vogël dhe 250 bamirës dhuruan 25 mijë euro për nisjen e saj drejt Turqisë dhe operacionin delikat.

Personat që kanë kontribuar me anë te “Money Gram”, “Werstern Union” apo i kanë dorëzuar personalisht pranë ambjenteve të “Tv Klan” janë

Saimir Kaceli-50 euro

Shkelqim Luzi-50 euro

Anonim-200 euro

Ceni Gazi,Lokali “1 Maji” Pogradec-1 mijë dollarë

Artur Zenelaj-100 euro

Palmira Daja-150 euro

Genci Kasaj-50 euro

Nurian Suhitaj-50 euro

Altin Maliqati-200 euro

Julian Sefa-50 euro

Djali nga Durrësi-1 mijë euro

Elis Deliallisi-50 euro

Demir Bekteshi-200 paund

Ermal Capja-100 euro

Kol Patani-100 euro

Fabrika Çimentato “Burrok”-100 mijë lekë

Pensionisti nga Tirana-527 mijë lekë

Violeta Sulkaj-500 mijë lekë

Porcelanosa Primiera grup-1 mijë euro

Jusra Simolla dhe Lindita Hoxha-20 mijë lekë

Hajro palace- 200€

Erjona Musarai- 400 mije leke

Fatos Seitaj- 500€

Ermira Klodiana Salia- 100 mije leke

Arben Herri- 100 mije leke

Kristi K- 100€

Ardian Necaj-50€

Berim Sabedinaj- 100€

Bujar Hoxha- 50 paund

Arben Qazim Keci- 500 mije leke

 

 

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *