Skandali- Fier/ Ne pranga per dhunim te mjekut, c’ndodhi ne dhomat e spitalit-Stop-25 Maj 2021 – Stop
Të Gjitha

Skandali- Fier/ Ne pranga per dhunim te mjekut, c’ndodhi ne dhomat e spitalit-Stop-25 Maj 2021

Të shtunën mediat transmetuan lajmin, se policia e Fierit arrestoi një të ri, i cili kishte dhunuar një mjek të Spitalit të Fierit. “Stop” hedh sot dritë mbi këtë ngjarje.Ardit Klima është i arrestuari 32 vjecar dhe prej mëse një muaji ai ka shtruar të atin në spitalin e Fierit, pas një ishemie cerebrale.Ai pretendon, se të atit nuk i është dhënë ndihma mjeksore e nevojshme.Më 21 maj Arditi ka debatuar me infermieren dhe kryeinfermieren, për insulinën e babait.Më pas ai drejtohet në dhomën e mjekut neurolog Enver Halili, duke i kërkuar të shkojë tek i ati.Në këtë moment nisin fyerjet dhe konfrontimet mes të dyve.Neurologu Halili tregon, se ai dhe stafi mjeksor kanë qenë te qetë, ndërsa hematomat në fytyrën e Arditit, ky i fundit i ka bërë vetë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *