Simple Blog – Stop
Të Gjitha

Hapja e rrugës Kardhiq-Delvinë,grupi polifonik këngë për Ramën dhe Ballukun

Ditën e sotme është hapur qarkullimi për automjetet në aksin rrugor Kardhiq-Delvinë që shkurton kohën e udhëtimit drejt Sarandës. Ndërkohë … 0 1660
Aktualitet, Të Gjitha

Policia e Korçës sekuestron 10 lopë

Policia e Korçës ka sekuestruar 10 krerë gjedhë të pamatrikulluar dhe mjeti me të cilin transportoheshin. “Blutë” njoftojnë se është … 0 1293
Lajme, Të Gjitha

Konflikt për pronën, komshiu tenton të vrasë me armë bashkëfshatarin

Një konflikt për pronën në fshatin Leshnjë të Skraparit ka agravuar në përdorimin e armës. Dy bashkëfshatarë u konfliktuan për … 0 331
Aktualitet, Të Gjitha

Hapja e ambasadave, Basha kujton 2 Korrikun: Pas 32 vitesh shqiptarët ende ikin, kohë për reflektim

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar sot 2 Korrikun 1990, hapjen e ambasadave të huaja në Tiranë. Në … 0 208
Bota, Të Gjitha

Elon Musk takon Papa Françeskun në Vatikan, një javë pasi djali i tij ndryshoi gjininë

Elon Musk është takuar me Papa Françeskun. Takimi i papritur është zhvilluar një ditë më parë në selinë e Atit … 0 963
Aktualitet, Të Gjitha

Rama: Në aeroportin e Kukësit po zbarkojnë turistë nga Gjermania, Zvicra dhe Austria

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të shtunë, duke publikuar në llogarinë e tij në Facebook një video nga … 0 217
Bota, Të Gjitha

Vdekja e 53 emigrantëve në Teksas, shoferi i kamionit “nuk e dinte se kondicioneri nuk punonte”

Shoferi i kamionit ku 53 emigrantë vdiqën nga nxehtësia në Teksas nuk e dinte që kondicioneri ishte prishur, thotë një … 0 789
Bota, Të Gjitha

Historia e pazakontë e skocezit që bleu një fshat të tërë në Itali: Ishte një iniciativë e çmendur

Italia ka shitur në vitet e fundit qindra shtëpi të rrënuara pothuajse falas, falë skemave për të tërhequr banorë të … 0 640
Aktualitet, Të Gjitha

“Më dhunon gjithë fshati”, rrëfimi i gruas nga Tirana: Ua ka lënë porosi burri

Një grua pretendoi në polici se nuk është vetëm bashkëshorti i saj njeriu që po e dhunon, por gjithë fshati … 0 1289

[easy-fans show_total=”0″ hide_title=”1″ columns=”3″ template=”metro” effects=”essbfc-no-effect”]

Whoa, you love reading! Take a moment to join us on social media.