“Shqipëria buzëqesh” Ogerta Manastirliu: Deri më sot 2 milion vaksinime antiCovid – Stop
Lajme, Të Gjitha

“Shqipëria buzëqesh” Ogerta Manastirliu: Deri më sot 2 milion vaksinime antiCovid

Që nga nisja e fushatës “Shqipëria Buzëqesh” mbi vaksinimin e popullatës kundër COVID-19, Shqipëria ka dhënë 2 milionë doza për qytetarët e saj.

Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në Twitter.

Pavarësisht kësaj, ministrja Manastirliu, apelon për vaksinim të mëtejmë.

Vaksinohu, jeta jote vlen”, shkruan ministrja.

Dozat e treta të njohura si “booster”, kanë filluar të jepen që prej 1 nëntorit për kategori të veçanta. Të moshuarit mbi 65 vjeç dhe stafet shëndetësore, janë të parët që përftojnë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Dev by: Aplikacione.com