Shoqeronte vellain ne spital polici i merr patenten! – Stop
KLIPET

Shoqeronte vellain ne spital polici i merr patenten!

Orgest Miraka tregon, se në 6 maj 2020 rreth drekës ka qenë duke shoqëruar vëllain e tij të sëmurë bashkë me nusen nga spitali në shtëpi. Ai thotë, se ka kaluar 3 postblloqe policie me letrën e spitalit. Por në rrugën e Kavajës, një punonjës policie nuk e ka marrë parasysh këtë letër dhe i ka marrë lejen e qarkullimit të makinës me qira dhe patentën. E vetmja zgjidhje i ka mbetur komisioni.Gazetarja e Stop komunikoi me komisariatin e policisë rrugore për këtë situatë dhe Orgestit iu kërkua të dorëzontë dokumentacionin e spitalit dhe ankesën. Në datën 16 maj komisioni mori vendmi në favor të Orgest Mirakës, duke i kthyer dokumentet e blllokuara, patentën dhe lejen e qarkullimit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *