Shkon në 5 numri i të vdekurve në Itali, rritet numri i te prekurve nga Koronavirus. – Stop
Të Gjitha

Shkon në 5 numri i të vdekurve në Itali, rritet numri i te prekurve nga Koronavirus.

Në Itali shkon në 5 numri i viktimave nga Koronavirusi. Viktimë mësohet se ëhstë një burrë i moshës 88 vjeç, në zonën e Lombardisë. Ndërkohë burimet zyrtare flasin për 220 të infektuar deri më tani në zonën e Lombardisë, Venetos dhe Milanos.

Në Piemonte dhe Liguria janë mbyllur të gjitha shkollat, ndërsa në Milano i është vënë kyçi dhe Duomos.

Ndërkohë po diskutohet dhe zhvillimi i ndeshjes Juventus-Inter ndërsa kryeministri Conte do të mbaje një takim me përfaqësues të federatës për të vendosur më tej.

Situata në Itali precipitoi me shpejtësi, ndërsa është i vetmi shtet i Evropës që njohu viktimat e para dhe shtim të rasteve të prekjes nga virusi me ritme shumë të larta.

Shumë shtete fqinj me Italinë kanë mbyllur kufirin ndërsa të tjera ushtrojnë kontrolle të rrepta për pasagjerët italianë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *