Shkoi në club pas takimit me një të infektuar me Covid,kryeministrja kërkon falje – Stop
Bota, Të Gjitha

Shkoi në club pas takimit me një të infektuar me Covid,kryeministrja kërkon falje

Kryeministrja e Finlandës, Sanna Marin ka kërkuar falje që ka shkuar në club pasi ra në kontakt me një person të infektuar me Covid-19.

Sanna Marin shkoi në një club në Helsinki të shtunën, disa orë pasi ministri i saj i Jashtëm kishte rezultuar pozitiv me koronavirus.

Fillimisht asaj iu tha se nuk kishte nevojë të izolohej sepse ishte vaksinuar plotësisht, por më vonë, mermes një mesazhi i ishte sugjeruar që të izolohej.

Kritikët vunë në pikëpyetje gjykimin e saj për të mos u izoluar deri sa të kryente një tampon.

Kryeministrja socialdemokrate, 36 vjeçe, tha se mesazhi, me tekst, që e këshillonte të shmangte kontaktet sociale ishte dërguar në telefonin e saj të punës, të cilin ajo e kishte lënë në shtëpi.

Kur e pa tekstin të dielën, ajo kërkoi urgjentisht një test Covid dhe rezultati doli negativ.

Nuk vonoi dhe përmes një reagimi në rrjetet sociale ajo ka kërkuar falje për “incidentin”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *