Rritja e rasteve me Covid-19, hapet sot pavioni i tretë tek COVID3/ Brenda javës gati dhe COVID4 – Stop
Lajme, Të Gjitha

Rritja e rasteve me Covid-19, hapet sot pavioni i tretë tek COVID3/ Brenda javës gati dhe COVID4

Teksa vendi ynë po përballet me shifra në rritje të rasteve me koronavirus, sot do të hapet dhe pavioni i tretë i spitalit COVID 3.

Brenda javës së ardhshme do të hapet edhe spitali Covid4.

Edhe ky spital do të administrohet nga QSUT, ndërkohë që mësohet se ai do të ketë gjithsej 100 shtretër.

Vendimi vjen ndërkohë që numri i të infektuarve me koronavirus vazhdon të rritet nga dita në ditë, ndërsa shtretërit në spitalet përkatëse vijojnë të mbushen.

Një ditë më parë, u identifikuan me koronavirusi 737 raste të reja si ndërsa 13 persona humbën jetën.

Prej javësh, opozita ka hapur që të hapen spitale të tjera për të infektuarit, ndërkohë që Ministria e Shëndetësisë, në rast të mbushjes së kapaciteteve spitalore, pritet të hapë edhe disa spitale rajonale.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *