Rama: Vendosëm një vijë të kuqe, punësimet dhe drejtoritë s’janë pronë e PS – Stop
Lajme, Të Gjitha

Rama: Vendosëm një vijë të kuqe, punësimet dhe drejtoritë s’janë pronë e PS

Në përfundim të mbledhjes së kryesisë së PS, kryeministri Rama ka dhënë një deklaratë për mediat.

Ai tha se në këtë mbledhje është vendosur një vijë e kuqe që tregon se punësimet dhe drejtoritë nuk janë pronë e PS. Kjo vijë tha Rama garanton një tjetër qasje të administratës në raport me qytetarin.

“Një vijë e kuqe e cila është vendosur sot në kongresin e partisë dhe do të thellohet është se punësimet e drejtoritë nuk janë pronë e PS por e popullin në funksion të qeverisë bazuar në Kushtetutë . Kjo nuk është propogandë. Vija ndarëse është ajo që garanton kalimin në një nivel tjetër të qasjes së administratës në raport me qytetarin”, tha Rama.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *