Rama: “Vazhdojmë hapjen, rikthehen autoshkollat, ja kushtet” – Stop
Të Gjitha

Rama: “Vazhdojmë hapjen, rikthehen autoshkollat, ja kushtet”

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar një tjetër masë lehtësuese duke nisur nga dita e sotme, për të vijuar me datën 18 maj.

Bëhet fjalë për autoshkollat, që zhvillojnë kurset e patentave apo dhe provimet, të cilat që kanë mbetur përgjysmë, për shkak të situatës së shkaktuar nga COVID-19.

Kreu i qeverisë theksoi se hapja do të bëhet përmes dy fazave, duke u pasuar me disa rregulla që duhen respektuar.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *