Rama: S’ka presion me mua, si doli nga greva e urise pa rezultat pas 19 ditesh! – Stop-22 Tetor 2020 – Stop
POLITIKA ALLA “STOP”, Të Gjitha

Rama: S’ka presion me mua, si doli nga greva e urise pa rezultat pas 19 ditesh! – Stop-22 Tetor 2020

Një ditë më parë kryeministri Rama, i pyetur për grevën e urisë së naftëtarëve të Ballshit, tha, se me të dhe qeverinë e tij nuk funksionon asnjë ultimatum e presion. Sipas ramës, ata duhet të dalin nga greva, në mënyrë që të flasin për zgjidhje.Në fakt “Stop” kujton, se Rama është i pari, që e di më mirë se kushdo, se me grevë urie nuk zgjidhet asgjë.Në 30 prill 2010, plot 22 deputetë socialistë dhe 180 militantë të kësaj partie hynë në grevë urie në cadrat para kryeministrisë me moton “hap kutitë ose largohu”!Por pas rreth tre javësh, në 19 maj 2010, greva u mbyll, pa hapur kutitë dhe pa larguar Saliun.Sot u mblodh seanca plenare e rradhës, ku nuk munguan si zakonisht debatet e batutat mes deputetëve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *