Rama publikon foton e luftëtares ukrainase: Deri dje ishte thjesht Miss Ukraina – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Rama publikon foton e luftëtares ukrainase: Deri dje ishte thjesht Miss Ukraina

“Deri dje ishte thjesht Miss Ukraina”. Kështu shkruan kryeministri Edi Rama, i cili nuk i ka shpëtuar dot përfshirjes emocionale për rezistencën e popullit ukrainas ndaj pushtuesit rus dhe ka publikuar foton e Miss Ukrainës 2014, e cila i është bashkuar luftës dhe ka pozuar me armë në dorë.

Anastasiia Lenna, një konkurrente e konkursit të bukurisë që fitoi titullin Miss Ukraina në vitin 2014, ka dëgjuar thirrjen e Presidentit Zelensky për qytetarët që të marrin armët për të luftuar kundër pushtimit të Ukrainës.

Mediat ndërkombëtare i kanë kushtuar disa shkrime vajzës luftëtare tashmë.

Një mbretëreshë bukurie dhe ish-Miss Ukraina, Anastasiia Lenna, ka hequr dorë nga takat e saj të larta për këpucët luftarake. Pas pushtimit rus, Anastassia ka dalë jashtë për të mbrojtur atdheun dhe thuhet se i është bashkuar ushtrisë ukrainase për të mbrojtur kombin e saj.

Duke ndjekur hapat e presidentit të tyre Volodymyr Zelenskyy, njerëzit e vendit kanë dalë jashtë në situatën e luftës për të shpëtuar atdheun e tyre kundër Rusisë, shumë njerëz gjithashtu kanë marrë vullnetarisht armët për të ndihmuar ushtrinë e vendit të tyre.

Që nga pushtimi rus, Lenna ka ndarë histori të ndryshme në Instagram që adresojnë krizën. Lenna, e cila përfaqësoi Ukrainën në konkursin e bukurisë Miss Grand International 2015, ndau një seri fotosh të saj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *