Rama: “Mberrijne 6 autoambulancat e para nga Turqia, me të gjitha pajisjet e një urgjence lëvizëse”. – Stop
Të Gjitha

Rama: “Mberrijne 6 autoambulancat e para nga Turqia, me të gjitha pajisjet e një urgjence lëvizëse”.

Kryeministri Edi Rama njofton se kanë mbërritur nga Turqia në vendin tonë 6 autoambulancat e para me të gjitha pajisjet e një urgjence lëvizëse.

Sipas kryeministrit, brenda pak javësh do të mbërrijnë edhe qindra uniforma, çadra e pajisje, që do të modernizojnë operacionet për emergjenca civile.

“KOMANDA MBËSHTETËSE E FORCAVE TË ARMATOSURA- MBËRRIJNË 6 AUTOAMBULANCAT E PARA NGA TURQIA, TË KOMPLETUARA ME TË GJITHA PAJISJET E NJË URGJENCE LËVIZËSE, PJESË E GRANTIT QË QEVERIA TURKE KA AKORDUAR PËR MINISTRINË E MBROJTJES DHE FORCAT TONA TË ARMATOSURA.
NË KOMANDËN MBËSHTETËSE BRENDA PAK JAVËSH DO MBËRRIJNË EDHE QINDRA UNIFORMA, ÇADRA E PAJISJE QË DO TË MODERNIZOJNË OPERACIONET PËR EMERGJENCAT CIVILE”, shkruan Rama.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *