Kryeministri Edi Rama ka kujtuar tërmetin e 21 shtatorit të 2019, i cili sot shënon 1-vjetorin e tij.

Rama publikon një video me këtë rast duke theksuar se çdo familje në Tiranë e prekur nga ai tërmet, në numër 65, janë strehuar në banesa të reja.

Ai ndërkohë thotë se puna vijon, dhe bën të qartë se qeveria thotë atë që bën, dhe bën atë që thotë. Tërmeti i 21 shtatorit me një magnitudë rreth 5.6 të Shkallës Rihter shkaktoi jo pak dëme në Tiranë e Durrës, duke lënë edhe familje pastrehë.