Rama: Hirodrovori i Divjakës, i pajisur me elektromekanikën e gjeneratës së fundit – Stop
Lajme, Të Gjitha

Rama: Hirodrovori i Divjakës, i pajisur me elektromekanikën e gjeneratës së fundit

Kryeministri, Edi Rama, mëngjesin e sotëm në një postim në rrjetin social “Facebook” , ka postuar pamje të hidrovorit të ri në Divjakë.

Rama bën me dije ky investim është pajisur me elektromekaninën e gjeneratës së fundit dhe do të garantojë kullimin e ujit në çdo kohë të përreth 1400 hektarëve tokë bujqësore.

“Mirmëngjës, dhe me hidrovorin e ri të Divjakës, i ndërtuar dhe pajisur me elektromekanikën e gjeneratës së fundit, që do të garantojë kullimin në çdo kohë të përreth 1400 ha tokë bujqësore, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *