Pritja e refuagjatëve sirianë shenjë mirëqenieje?! 29 qershor 2018 – Stop
Të Gjitha

Pritja e refuagjatëve sirianë shenjë mirëqenieje?! 29 qershor 2018

Ideja e ngritjes në Shqipëri të kampeve për refugjatët sirianë është komentuar edhe nga qytetarët. Renaldo ka realizuar intervista me humor me idenë, nëse pritja e mundshme e refugjatëve, tregon mirëqenie.Më pas, zhvendosemi në zonën e rrethrrotullimit të Kamzës,aty ku është hapur muzeu i veshjeve popullore. Edlira Sulaj tregon, se në të ofrohen veshje nga 12 qarqet e vendit, duke ruajtur materialet dhe ngjyrat e vjetra.Kjo ide do t’u shërbejë turistëve, që vizitojnë vendin tonë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *