Presidenti Meta: Për Bashën kam filmime, mund t’ja u vë në dispozicion – Stop
Lajme, Të Gjitha

Presidenti Meta: Për Bashën kam filmime, mund t’ja u vë në dispozicion

Përveçse me ish-aleatin LSI duket se përkeqësimi i raporteve të Partisë Demokratike është përshkallëzuar edhe me presidentin Meta.

Pas akuzave të ndërsjella lidhur me kërkesën për shtyrje të datës së zgjedhjeve, Presidenti Meta ka thënë gjatë një interviste se ka filmime që Basha e ka vizituar në zyrën e tij. Madje Meta u shpreh në abc news se mundet edhe t’i vendosë në dispozicion të mediave këto filmime. “Per vendime te rendesishme nuk jam fshehur kurre pas nderkombetareve. Vendimi per shtyrjen e zgjedhjeve, ishte i imi per ato arsye qe jane bere publike ne dekretin tim. Ky zoteria (Lulzim Basha) qe thote se une genjej, besoj e njohin te gjithe shqiptaret seriozitetin e tij ne raport me te vertetat. Ky zoteri ne daten 2 qershor 2019 paralajmeroi se ne 8 qershor do behet nami dhe pergjegjesine ta mbaje sovrani. Ndaj per arsyet qe jane bere publike une mora vendimin. Ky zoteri ka vizituar zyren time dhe daten e ka caktuar ky (13 tetorin). Ka filmime dhe eshte e miredokumentuar dhe une mund tja u ve ne dispozicion”, tha Meta.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *