Politikani italian vret me armë zjarri një emigrant maroken. Ngjarja ndodhi për… – Stop
Bota, Të Gjitha

Politikani italian vret me armë zjarri një emigrant maroken. Ngjarja ndodhi për…

Massimo Adriatici, anëtari i partisë së djathtë të Lidhjes Italiane, ka ekzekutuar me armë zjarri një emigrant markon, 39 vjeç, gjatë një konflikti në lokal.

Konflikti mes politikanit Adriatici dhe emigrantit maroken ndodhi mbrëmjen e së martës në një lokal në zonën e Voghera, ku edhe ndodhën të shtënat me armë zjarri.

Viktima e shtyu dhe hodhi në tokë Massimo-n, ndërsa ky i fundit tha se arma iu shkrep aksidentalisht.

“Viktima e një sulmi, ai u kundërpërgjigj dhe aksidentalisht shkrepi armën”, tha Salvini në një video të postuar në mediat sociale, duke shtuar se Adriatici ndoshta kishte vepruar në vetëmbrojtje, pasi El Boussetaoui mund të kishte një rekord penal.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *