Policia nuk gjen Adriatik Llallën,SPAK nis procedurat për shpalljen në kërkim ndërkombëtar – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Policia nuk gjen Adriatik Llallën,SPAK nis procedurat për shpalljen në kërkim ndërkombëtar

Policia ende nuk ka mundur të gjejë ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla. Në përgjigjen zyrtare të kthyer për Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, Policia shprehet se ende nuk ka sinjalizime për vendndodhjen e Llallës.

Sipas “Balkanweb”, tentativat e policisë për gjetjen e ish-kryeprokurorit kanë dështuar. Policia ka deklaruar se ka bërë të gjitha verifikimet me metoda speciale, por nuk e ka gjetur, ndaj dhe i ka kërkuar SPAK të nisë procedurat për ta shpallur Llallën në kërkim ndërkombëtar.

SPAK është i detyruar të nisë procedurat për shpalljen në kërkim ndërkombëtar të Llallës, menjëherë pas marrjes së shkresës nga policia. Deri tani nuk rezulton të jetë bërë shpallja me kartelë të kuqe, por gjasat janë që brenda pak ditësh, emri i tij të futet në listën e të shpallurve në kërkim ndërkombëtar.

Nga verifikimet, Llalla rezulton të jetë larguar jashtë vendit pak ditë para shpalljes së vendimit të gjykatës për ta dënuar atë me dy vite burg dhe për t’i konfiskuar pasurinë, ku menjëherë pas kësaj ai u shpall në kërkim kombëtar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *