Pas falsifikimeve të tamponëve, Greqia merr vendimin për të mbyllur pikën kufitare të Kapshticës. – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Pas falsifikimeve të tamponëve, Greqia merr vendimin për të mbyllur pikën kufitare të Kapshticës.

Ditën e nesërme në orën 06:00 do të mbyllet pika kufitare e Kapshticës. Njoftimi u bë i ditur nga zëdhënësi i qeverisë geke, Stelios Petsas, pas arrestimit të dy shqiptarëve, të cilët kishin falsifikuar testin e COVID-19.

Idajet Tocka dhe Ina Veliu janë shqiptarët e arrestuar në Greqi.

Kështu nga dita e nesërme do të jetë hapur vetëm pika e Kakavijës  me numër të limituar, deri në 750 persona.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *