Padia ndaj ambasadorit Soreca, reagon KE: Akuza të pabaza, fushatë kundër delegacionit në Shqipëri – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Padia ndaj ambasadorit Soreca, reagon KE: Akuza të pabaza, fushatë kundër delegacionit në Shqipëri

Komisioni Evropian ka reaguar pas padisë që Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit Kombëtar bëri në SPAK ndaj ambasadorit të BE në Tiranë, Luigi Soreca.

“Duket se ka një fushatë të drejtuar kundër delegacionit të BE në Shqipëri, dhe më duhet të them se akuzat janë të pabazuara. Liderët e BE kanë besim tek ambasadori Soreca dhe punën që ai po bën në Shqipëri”, thuhet në deklaratën e KE.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *