Pacientet me “Hepatit B” prej 3 muajsh pa mjekim, qytetari mundeson 3 kuti Tenoviral! – Stop
KLIPET

Pacientet me “Hepatit B” prej 3 muajsh pa mjekim, qytetari mundeson 3 kuti Tenoviral!

Pak ditë më parë, Stop transmetoi rastin e një pacienti, që vuante nga Hepatiti B dhe nuk gjente dokt medikamentin tenofovir.Ilaci mungonte edhe në farmacitë private.Pas publikimit të rastit, një qytetar anonim dhuroi 3 pako tenofovir, që plotëojnë nevojat për 3 muaj

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *