Operacioni “Bregdeti ynë” në Golem, evidentohen 11 parcela pa leje, hiqen 550 shezlongë me rreth 280 çadra – Stop
Lajme, Të Gjitha

Operacioni “Bregdeti ynë” në Golem, evidentohen 11 parcela pa leje, hiqen 550 shezlongë me rreth 280 çadra

KAVAJA

Policia ka dhënë detaje nga nisja e operacionit ‘’Bregdeti Ynë’’ në Golem të Kavajës. 11 parcela pa leje janë evidentuar dhe janë hequr 550 shezlongë e 280 çadra.

Kontroli filloi tek Përroi i Agait në drejtim të Karpenit dhe do të vijojnë në gjithë vijën bregdetare.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Golem, Kavajë
Në kuadër të operacionit “Bregdeti ynë”, nis faza e dytë e operacionit  për lirimin e hapsirave  bregdetare  të zaptuara në mënyrë të kundraligjshme me  shezlongë e çadra.

Në zbatim të planit operacional të hartuar nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit “Për kontrollin e vijës bregdetare në drejtim  të zaptimit  të vijës bregdetare nga subjekte apo persona të cilët nuk janë konfirmuar  nga e-Albania”, Task-Forca e veçantë në përbërje të së cilës ka 2 grupe FNSH, 2 grupe të Forcës së Posaçme “Shqiponja”, shërbime të Komisariatit të Policisë Kavajë, Policia Bashkiake dhe struktura të mjedisit të Policisë Bashkiake, prej mëngjesit të sotëm ka nisur kontrollet dhe verifikimet në territorin e plazhit në Golem.

Kontrolli ka filluar nga Përroi Agait në drejtim të Karpenit, dhe kontrollet do vazhdojnë në të gjithë vijën bregdetare.

Si rezultat i kontrolleve janë evidentuar 11 parcela pa leje ku janë hequr rreth 550 shezlongë dhe rreth 280 çadra.

Operacioni vijon pa probleme.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *