Ngjarje e pazakontë/Burri gjendet lakuriq brenda murit të teatrit, e shpëton zjarrfikësja – Stop
Bota, Të Gjitha

Ngjarje e pazakontë/Burri gjendet lakuriq brenda murit të teatrit, e shpëton zjarrfikësja

Një burrë është shpëtuar nga zjarrfikësja pasi ishte bllokuar brenda mureve të një teatri në Syracuse, shteti i Nju Jorkut.

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-59186739?fbclid=IwAR2LnPD8YWJYNffcH9xyYDF9i5JnPmrjnuJ0XAJv2xvL1wQlUiXR52z8Q-8

Zjarrfikësit çanë murin dhe nxorën nga aty burrin që mendohet se kishte dy ditë i bllokuar aty. Ekipet e shpëtimit çanë muret e teatrit dhe e gjetën atë të zhveshur, thanë mediat lokale.  Pasi u shpëtua ai u dërgua në spital, ku po merr ndihmë mjekësore.

Në një deklaratë në Facebook, departamenti i zjarrfikësve të Syracuse tha se nuk ishte e qartë se si ai kishte hyrë në hapësirën mes murit.

Duke folur për Syracuse.com, një gazetë lokale e lajmeve, drejtori i Landmark Theatre, Mike Intaglietta tha se burri ishte parë duke u endur nëpër ndërtesë në fillim të javës.

Policia tha se burri vuante nga sëmundje mendore dhe nuk do të procedohej penalisht apo identifikohej.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *