‘Në Yzberisht nuk ka drita’/ Balluku-gazetarit: Nuk kam informacion – Stop
Lajme, Të Gjitha

‘Në Yzberisht nuk ka drita’/ Balluku-gazetarit: Nuk kam informacion

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku nuk kishte asnjë informacion se përse zona e Yzberishtit ka kohë që është pa energji elektrike.

E pyetur nga gazetari pas daljes nga mbledhja e Këshillit të Ministrave, Balluku e këshilloi që të krijojë kontakte me OSHEE në mënyrë që të marrë informacionin që kërkonte.

Gazetari: Në Yzberisht ka ndërprerje të energjisë elektrike.

Balluku: Do ishte gabim të përgjigjesha për zonën e Yzberishtit, nëse i drejtoheni OSHEE do të merrni përgjigje. Unë nuk e marr përsipër, nuk jam e informuar, nëse i drejtoheni OSHEE, merrni përgjigje.

Mua më rezulton se OSHEE jep informacion, kanë njoftuar dhe kohën e riparimit të avarive. Një kontakt me OSHEE do ju ndihmonte për këtë zonë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *