Në vend të babait vaksinon gabimisht 9-vjeçaren, pushohet nga puna mjeku. – Stop
Bota, Të Gjitha

Në vend të babait vaksinon gabimisht 9-vjeçaren, pushohet nga puna mjeku.

Një mjek në Gjermani është pushuar nga puna, pasi gabimisht vaksinoi një vajzë 9-vjeçare kundër Covid në një qendër në Bobingen të Bavarisë. Kjo është një praktikë e paautorizuar në Gjermani, ku vaksina injektohet vetëm nga mosha 12 vjeç e sipër.

Mjeku u padit për lëndime nga pakujdesia dhe u pushua menjëherë nga puna. Ai i kërkoi falje babait të fëmijës, i cili duhet të ishte marrësi i vërtetë i dozës së vaksinës, duke deklaruar se ai e kuptonte që fëmija konsiderohej i rrezikuar.

Në radion lokale, babai tha se mjeku e pyeti vajzën e tij nëse ajo kishte frikë nga injeksionet kur ata gjendeshin në kabinën e vaksinimit dhe më pas i dezinfektoi krahun e vajzës .

Ai mendoi se ishte një shaka, por pa më pas se doktori i injektoi shiringën me Biontech fëmijës së tij̵.

Lajmi u raportua nga media kombëtare në Gjermani. Deri më tani, fëmija që po mbahet nën vëzhgim mjekësor, nuk ka paraqitur ndonjë efekt anësor.

Avokati i qendrës së vaksinimit tha se mjeku supozoi se fëmija ishte një pacient që kishte nevojë të vaksinohet pasi bënte pjesë në personat me rrezikshmëri të lartë.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *