Ndodh në Elbasan/ Gjykata i lë shtëpinë gruas, ja çfarë i bën burri – Stop
KLIPET

Ndodh në Elbasan/ Gjykata i lë shtëpinë gruas, ja çfarë i bën burri

Beherie Kuci nga Elbasani tregon, se ne vitin 1990 është ndarë nga bashkëshorti dhe gjykata ka vendosur, që shtëpia t’i takonte asaj dhe fëmijëve. Ndërkohë që shtëpia në atë kohë nuk ishte në emër të askujt dhe më pas në vitin 1993, kur është bërë privatizimi, shtëpia u bë në emër të saj. Ish bashkëshorti e nxorri Beherien nga shtëpia, duke e dhunuar dhe gjithë këto vite ajo ka jetuar jashtë shtëpisë. Zonja Kuci thotë, se nuk e di sesi e shiti shtëpinë ish burri.Ne iu drejtuam Drejtorisë vendore të Kadastrës në Elbasan, ku na u vu dosja e pronës në dispozicion.Ish bashkëjëtuesi i zonjës me një vendim të Gjykatës së Rrethit Gjyqsor Elbasan ka nxjerrë të pavlefshme kontratën e blerjes nga ana e zonjës. Ndërkohë vendimi është marrë në mungesë të zonjës dhe pa dijeninë e saj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *