‘Mos ma bëje këtë në rruge’, Drejtoresha e shkollës tërheq zvarrë mësuesen – Stop
KLIPET

‘Mos ma bëje këtë në rruge’, Drejtoresha e shkollës tërheq zvarrë mësuesen

Një ngjarje e pazakontë na ka cuar në Dimal, pasi mësuese Edlira Spahiu thotë, se është dhunuar fizikisht nga titullarja e shkollës 9 vjecare “5 Maji”, ku ajo punon.Edlira ka 12 vjet mësuese e gjuhës shqipe, por kur erdhi drejtoresha e re, Adelina Parangoni, ajo e zhvendosi për nxënësit me aftësi të vecanta. Kur Edlira bën ankesë në ZVA Dimal, drejtoresha reagon me agresivitet, duke e dhunuar në dy parakrahët mësuese Edlirën.Kjo e fundit i thotë titullares, se do të shkojë në polici dhe do të denoncojë edhe në “Stop”, dhe sjella e drejtoreshës ndryshoi në të kundërt.Edlira ankohet në Zyrën Arsimore, në policinë e Dimalit dhe paraqitet edhe te mjeku dhe rasti i kalon prokurorisë.Kur gazetarja e “Stop” takon drejtoreshën për ta pyetur, kjo e fundit nxjerr pretendimin, se mësuese Edlira ka dhunuar nxënësit.Meqë ka ankesa nga të dyja palët, në shkojmë tek juristja e ZVA Dimal, Dinora Mjeshtri e cila thotë, se ka vetëm ankesë nga ana e arsmitares për titullaren.Nga ana tjetër OPGJ Mico Rakazia, pranon, se cështja e këtij konflikti ka shkuar në prokurori.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *