Mjekimi i gabuar dhe mungese testimesh, c’ndodh me situaten e pandemise – Stop – 17 Nentor 2020 – Stop
Të Gjitha

Mjekimi i gabuar dhe mungese testimesh, c’ndodh me situaten e pandemise – Stop – 17 Nentor 2020

Kozeta Bajrami tregon, se e ka kaluar Covid në shtator 2020 dhe është kuruar me antibiotik azitromicine, pasi e ka kaluar sëmundjen.Më pas transmetojmë situatën e tamponëve në Berat. Testet në këtë qytet janë në nmër shumë të kufizuar dhe personeli i shërbimit të kujdesit shëndetsor thotë, se nuk mund t’ia bëjë tamponin kujtdo, që ka shqetësime, pasi do testohen të parët mësuesit e nxënësit.Sa për të tjerët, ata duhet të rrinë në shtëpi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *