Ministria e Shëndetësisë: Gjashtë gjërat që duhet të bëni për festa të sigurta – Stop
Lajme, Të Gjitha

Ministria e Shëndetësisë: Gjashtë gjërat që duhet të bëni për festa të sigurta

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar një udhëzim për qytetarët për festa sa më të sigurta përballët kërcënimit nga variantet e reja të COVID.

Në një postim në rrjetet sociale, Ministria e Shëndetësisë udhëzon qytetarët të vaksinohen, të vendosin maskën dhe të ruajnë distancën, kujdesi për higjienën dhe ambientin dhe të shmangin grumbullimet.

Rekomandimet e Ministrisë së Shëndetësisë:

1. Vaksinohu

2. Vendos maskën

3. Ruaj distancën

4. Kujdesu për higjienën

5. Ajros ambientin

6. Shmang grumbullimet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *