Masa administrative me vlere 3.000 lekë për mosmbajtjen e maskave/ Gjobiten për orë 688 qytetarë. – Stop
Lajme, Të Gjitha

Masa administrative me vlere 3.000 lekë për mosmbajtjen e maskave/ Gjobiten për orë 688 qytetarë.

Përmes një njoftimi në Facebook Policia e Shtetit ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë, 688 qytetarë që nuk kanë zbatuar protokollin e sigurisë.

“Gjatë kontrolleve në ambiente të ndryshme në të gjithë vendin, shërbimet e Policisë kanë konstatuar se shumica e qytetarëve i kishin vendosur maskat mbrojtëse edhe gjatë orëve të mbrëmjes. Gjatë kontrolleve janë evidentuar dhe ndëshkuar edhe 556 qytetarë që nuk i kishin vendosur maskat mbrojtëse. Për këtë arsye, secili prej tyre është ndëshkuar me masën administrative me vlerë 3.000 lekë,” – thuhet në njoftimin e Policisë.

Gjithashtu, nga ana e shërbimeve të Policisë Rrugore në të gjithë vendin janë konstatuar dhe ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 132 pasagjerë që janë konstatuar pa maska në automjete private (pa lidhje familjare me drejtuesin e mjetit) dhe pasagjerë pa maska mbrojtëse në mjetet e transportit publik.

Ndërkaq burimet policore bëjnë me dije gjithashtu se 13 shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit janë shoqëruar në ambientet e Policisë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *