Lufta kundër COVID-19/ SHBA 900 mijë dollarë Shqipërisë – Stop
Të Gjitha

Lufta kundër COVID-19/ SHBA 900 mijë dollarë Shqipërisë

SHBA i jep Shqipërisë edhe 900 mijë dollarë për të luftuar ndaj koronavirusit. Lajmin e ka bërë të ditur ambasadorja Yuri Kim e cila thotë se totali tashmë i ndihmës amerikane për Shqipërinë kap 2 milionë dollarë.

Këto para do të shkojnë për laboratorët spitalorë, gjurmimin e rasteve si dhe dhe asistencë teknike. Ndërkohë në total nga viti 200 SHBA e ka ndihmuar Shqipërinë me rreth 700 milionë dollarë ndihma.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *